Чиа Пудинг

  Чиа пудинг со овошје (чиа во млеко од индиски ореви, банана, црвено овошје, путер)

  180,00ден
  • Нема на залиха

  Пита со јаболко

  Јаболко, кокосово масло, кокосов шеќер, интегрално брашно, овес, ореви, путер од лешник

  140,00ден

   Омлет со пршута

   Јајца, сушени домати, пршута, свеж зеленчук Се служи со тостирано лепче

   220,00ден

    Омлет

    Јајца, печурки, кашкавал, свеж зеленчук Се служи со тостирано лепче

    220,00ден

     Крекери

     Крекери со семиња Семки од тиква, сончоглед, сусам, чиа, црно семе, лен, ким, интегрално брашно,…

     35,00ден

      Банана BREAD

      Банана, путер од кикирики, растително млеко, овес, интегрално брашно, чоколадни капки Алергени: глутен, јатки

      150,00ден

       Проја

       Јајца, грчки јогурт, интегрално брашно, пченкарно брашно, маслиново масло, семиња Алергени : јајца, глутен

       130,00ден

        Овесна овошна каша

        Овес, чиа, млеко од индиски ореви, путер од кикирики, банана, црвено овошје, чипс од кокос

        180,00ден

         Овесна каша протеинска

         Овес, чиа, млеко од индиски ореви, путер од кикирики, протеин, банана, јаболко,гранола

         220,00ден Привремен

          Овесна каша со домашна нутела

          Овес, чиа, млеко од индиски ореви, какао, путер од кикирики, потпечени лешници, чоко капки

          200,00ден Привремен

           Чиа чокопутер

           Чиа пудинг со овошје (чиа во млеко од индиски ореви, банана, црвено овошје, чоколаден путер…

           190,00ден

            Чоко чиа

            Чиа во чоколадно млеко од индиски ореви, банани, јатки, путер од кикирики, чоко капки

            190,00ден

             Тост регулар

             Интегрално лепче, димено пилешко, млечен кашкавал

             200,00ден

              Тост веге

              Интегрално лепче, спанаќ, домати, авокадо, сирење

              200,00ден

               Пилешки врап

               Интегрална тортиља, марула, пилешко месо, сос, кисели краставички, домати

               230,00ден Привремен

                Туна врап

                Интегрална тортиља, марула, туна, пченка, маслинки, домати, сос

                210,00ден Привремен

                 Веган врап

                 Интегрална тортиља, хумус, авокадо, пченка, црвен грав, марула, домати, веге мајонез

                 210,00ден Привремен
                 200,00ден Привремен

                  Тост лепче со јајце и авокадо

                  Тост лепче со јајце и авокадо

                  200,00ден Привремен

                   Тост лепче со хумус и гвакамоле

                   Тост лепче со хумус и гвакамоле

                   200,00ден Привремен

                    Тост лепче со чоко путер, банана и гранола

                    Тост лепче со чоко путер, банана и гранола

                    200,00ден Привремен

                     Гранола со грчки јогурт и овошје

                     Гранола со грчки јогурт и овошје Јатки, суво овошје, грчки јогурт, свежо овошје

                     190,00ден

                      Рафаело бомбици

                      Кокос, веганско маскарпоне, путер од лешник, агаве, кокосово масло

                      50,00ден

                       Фереро

                       Ореви, лешници, урми, какао, темно чоколадо Алергени: јатки

                       50,00ден
                       • Нема на залиха

                       Мачмалоу

                       Ореви, лешници, урми, какао, веганско маскарпоне, кокос, агаве Алергени: јатки

                       50,00ден

                        Кокос бомбица

                        Урми, какао, путер од кикирики, кокос Алергени: јатки

                        50,00ден

                         Морков бомбица

                         Моркови, сончоглед, индиски ореви, суво грозје, цимет, морко оревче, бадеми Алергени: јатки

                         50,00ден

                          Вишна чоко трафл

                          Ореви, лешници, урми, какао, темно чоколадо, вишни, екстракт од рум Алергени: јатки

                          50,00ден
                          • Нема на залиха

                          Акаи бери бомбица

                          Боровинки, путер од јатки, кокос, урми, акаи прав Алергени: јатки

                          40,00ден
                          • Нема на залиха

                          Моцарт бомбица

                          Ф’стаци, листови бадем, агаве, кокосово масло Алергени: јатки

                          50,00ден

                           Протеински бомбици

                           Овес, whey протеин, мед, путер од кикирики, чоко капки

                           50,00ден
                           • Нема на залиха

                           Еспресо бомбица

                           Овес, урми, еспресо, темно чоколадо Алергени: глутен

                           50,00ден
                           • Нема на залиха

                           Марципан бомбица

                           Листови бадем, екстракт од бадем, мед, бело млечно чоколадо Алергени: млеко, јатки

                           50,00ден Привремен

                            Сникерс бомбици

                            Овес, ореви, кикирики, путер од кикирики, урми, темно чоколадо

                            50,00ден
                            • Нема на залиха

                            Чоко блок малина

                            Темно чоколадо, млеко од индиски ореви, путер од лешник, малини

                            50,00ден

                             Јафа чоко бар

                             Ореви, лешници, урми, какао, индиски ореви, темно чоколадо, портокал, агаве

                             110,00ден
                             • Нема на залиха

                             Пекан кранчи бар

                             Овес, пекан ореви, цимет, урми, кокосово масло

                             110,00ден

                              Бајадера

                              Ореви, лешници, кафеав шеќер, кокосово масло, темно чоколадо

                              120,00ден
                              • Нема на залиха

                              Бадем мињон

                              Веганско маскарпоне, бадеми, путер од бадем, темно чоколадо, агаве

                              100,00ден

                               Нутела бар

                               Овес, урми, путер од лешник, какао, темно чоколадо, кокосово масло Алергени: глутен, јатки

                               110,00ден
                               • Нема на залиха

                               Кокос цимет ролнички

                               110,00ден
                               • Нема на залиха

                               Нугатино

                               Ореви, лешници, урми, какао, путер од лешник Алергени: јатки

                               130,00ден

                                Велвет бар

                                Кокос, лешници, таан, индиски ореви, кокосово масло, агаве Алергени: јатки

                                110,00ден

                                 Пеперминт бар

                                 Индиски ореви, кокос, овес, мед, пеперминт екстракт Алергени: јатки, мед

                                 100,00ден
                                 • Нема на залиха

                                 Зебра бар

                                 Кокос, путер од јатки, урми, какао, екстракт од рум Алергени: јатки

                                 60,00ден

                                  Лимон бар

                                  Суви кајсии, лешници, кокос, сок од портокал, кора од лимон, агаве Алергени: јатки

                                  100,00ден Привремен

                                   Баунти бар

                                   Кокос, кокосово масло, веганско маскарпоне, путер од лешник, темно чоколадо

                                   100,00ден

                                    Сирово брауни

                                    Ореви, пекан ореви, ф’стаци, какао, чиа, брусница, урми, темно чоколадо Алергени: јатки

                                    110,00ден

                                     Сникерс бар

                                     Овес, урми, путер од кикирики, темно чоколадо Алергени: глутен, јатки

                                     120,00ден
                                     • Нема на залиха

                                     Киноа кранч бар

                                     Киноа, какао, путер од бадем, кокосово масло, мед Алергени: мед, јатки

                                     60,00ден
                                     • Нема на залиха

                                     Квики рајс бар

                                     Експандиран ориз, темно чоколадо, путер од кикирики, кокосово масло, квики переци

                                     90,00ден

                                      Киноа салата

                                      Марула, пченка, авокадо, шери домати, киноа, семиња

                                      230,00ден

                                       Мексиканска салата

                                       Марула, краставица, шери домати, црвен грав, пченка, маслинки

                                       230,00ден

                                        Паста салата

                                        Марула, интегрални макарони, пченка, авокадо, шери домати, фета сирење

                                        240,00ден

                                         Цезар салата

                                         Марула, краставица, шери домати, пилешки стек, кубети

                                         250,00ден

                                          Туна салата

                                          Марула, краставица, пченка, туна, маслинки

                                          230,00ден

                                           Пилешки врап

                                           Интегрална тортиља, марула, пилешко месо, сос, кисели краставички, домати

                                           230,00ден Привремен

                                            Веган врап

                                            Интегрална тортиља, хумус, авокадо, пченка, црвен грав, марула, домати, веге мајонез

                                            210,00ден Привремен

                                             Туна врап

                                             Интегрална тортиља, марула, туна, пченка, маслинки, домати, сос

                                             210,00ден Привремен

                                              Тост регулар

                                              Интегрално лепче, димено пилешко, млечен кашкавал

                                              200,00ден

                                               Тост веге

                                               Интегрално лепче, спанаќ, домати, авокадо, сирење

                                               200,00ден

                                                Сендвич со пршута

                                                Интегрално лепче, павлака, кашкавал, пршута, свеж зеленчук, сос

                                                200,00ден

                                                 Сендвич со авокадо

                                                 Интегрално лепче, хумус, авокадо, свеж зеленчук, закиселен кромид, веге мајонез

                                                 200,00ден

                                                  Сендвич со туна и варено јајце

                                                  Интегрално лепче, марула, туна, варени јајца, свеж зеленчук, сос

                                                  200,00ден

                                                   Овесна каша протеинска

                                                   Овес, чиа, млеко од индиски ореви, путер од кикирики, протеин, банана, јаболко,гранола

                                                   220,00ден Привремен

                                                    Овесна овошна каша

                                                    Овес, чиа, млеко од индиски ореви, путер од кикирики, банана, црвено овошје, чипс од кокос

                                                    180,00ден

                                                     Овесна каша со домашна нутела

                                                     Овес, чиа, млеко од индиски ореви, какао, путер од кикирики, потпечени лешници, чоко капки

                                                     200,00ден Привремен

                                                      Фереро торта

                                                      Ореви, лешници, урми, какао, веганско маскарпоне, темно чоколадо, агаве Алергени: јатки

                                                      180,00ден

                                                       Чоко нугат сирова торта

                                                       Ореви, лешници, какао,урми, темно чоколадо, индиски ореви Алергени: јатки

                                                       180,00ден

                                                        Путер од бадеми

                                                        Путер од 100% јатки без додатоци

                                                        280,00ден Привремен

                                                         Путер од кикирки

                                                         100% јатки без додатоци

                                                         170,00ден Привремен

                                                          Путер од индиски ореви

                                                          Путер од 100% јатки без додатоци

                                                          300,00ден Привремен

                                                           Чоколаден путер од кикирики

                                                           Путер од кикирики, какао,мед

                                                           230,00ден Привремен

                                                            Путер од лешник

                                                            Путер од 100% јатки без додатоци

                                                            280,00ден Привремен

                                                             Супа од моркови

                                                             Морков, ѓумбир, семки од тиква, грчки јогурт / кокосова павлака, маслиново масло, сол, бибер

                                                             220,00ден

                                                              Супа од грашок и цимет

                                                              Грашок, цимет, кромид, нане, грчки јогурт/ кокосова павлака, маслиново масло, сол, бибер

                                                              240,00ден

                                                               Тоскано супа

                                                               Домат,цвекло, кромид,лук, маслиново масло, сол, бибер, фета сирење

                                                               240,00ден

                                                                Сирова супа со печурки

                                                                Шампињони, тиквици, кромид, лук, маслиново масло, сол, бибер

                                                                240,00ден

                                                                 Чиа Пудинг

                                                                 Чиа пудинг со овошје (чиа во млеко од индиски ореви, банана, црвено овошје, путер)

                                                                 180,00ден

                                                                  Чиа чокопутер

                                                                  Чиа пудинг со овошје (чиа во млеко од индиски ореви, банана, црвено овошје, чоколаден путер…

                                                                  190,00ден

                                                                   Чоко чиа

                                                                   Чиа во чоколадно млеко од индиски ореви, банани, јатки, путер од кикирики, чоко капки

                                                                   190,00ден

                                                                    Чиа манго

                                                                    Чиа во млеко од индиски ореви, банани, путер од кикирики, пире од манго, гранола

                                                                    190,00ден Привремен

                                                                     Гранола со грчки јогурт и овошје

                                                                     Гранола со грчки јогурт и овошје Јатки, суво овошје, грчки јогурт, свежо овошје

                                                                     190,00ден

                                                                      Овесна каша протеинска

                                                                      Овес, чиа, млеко од индиски ореви, путер од кикирики, протеин, банана, јаболко,гранола

                                                                      220,00ден Привремен

                                                                       Овесна овошна каша

                                                                       Овес, чиа, млеко од индиски ореви, путер од кикирики, банана, црвено овошје, чипс од кокос

                                                                       180,00ден

                                                                        Овесна каша со домашна нутела

                                                                        Овес, чиа, млеко од индиски ореви, какао, путер од кикирики, потпечени лешници, чоко капки

                                                                        200,00ден Привремен
                                                                        • Нема на залиха

                                                                        Мексикан тако bowl

                                                                        – зелена салата – јунешко месо со тако зачини – пченкарна пита – свеж зеленчук…

                                                                        380,00ден

                                                                         Веган bowl

                                                                         микс зелена салата – хумус – киноа во сос од сушени домати – црвен грав…

                                                                         280,00ден

                                                                          Вегетаријански bowl

                                                                          – микс зелена салата – варено јајце – сирење – динстан зеленчук ( брокула, тиквица,…

                                                                          280,00ден

                                                                           Пилешки bowl

                                                                           – микс зелена салата – пилешко месо – басмати ориз со зеленчук – свеж зеленчук…

                                                                           330,00ден
                                                                           • Нема на залиха

                                                                           Лосос bowl

                                                                           – микс зелена салата – лосос – басмати ориз со брокула – свеж зеленчук –…

                                                                           600,00ден

                                                                           © Здрава Станица. Сите права се задржани – Овозможено од Даниел М.

                                                                           Секоја објавена работа на нашиот сајт, вклучувајќи ги текстовите, сликите, видеата и други содржини, е законски заштитена и претставува интелектуална сопственост на нашата компанија. Врз основа на законите за авторски права и интелектуална сопственост, секое превземање, репродукција, рекламирање или користење на овие работи без наше изрично писмено дозволување е незаконско и казниво.